Podpisanie umów w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisane zostały umowy o dofinansowanie przez powiat zakupu wozów strażackich dla ochotniczych straży pożarnych z Kąkolewa, Krzemieniewa, Lipna i Rydzyny.

Powiat leszczyński od lat w ramach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców dofinansowuje m.in. zakupy sprzętu, w tym pojazdów ochotniczych straży pożarnych. W 2022 r. samorząd uchwalił rekordowe roczne wsparcie – to łącznie 200 tys. zł dla czterech jednostek. OSP Kąkolewo otrzyma 50 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego, OSP Krzemieniewo – 50 tys. zł na zakup specjalnego samochodu pożarniczego GBA, OSP Lipno – 50 tys. zł na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 i OSP Rydzyna – 50 tys. zł na zakup lekkiego samochodu ratowniczego z napędem 4x4.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha, podpisali umowy o udzielenie pomocy finansowej z burmistrzem gminy Osieczna Stanisławem Glapiakiem, przy kontrasygnacie skarbnik Bogny Kaźmierczak, wójtem gminy Krzemieniewo Radosławem Sobeckim, przy kontrasygnacie skarbnik Doroty Andrzejewskiej, wójtem gminy Lipno Łukaszem Litką, przy kontrasygnacie skarbnik Magdaleny Tomków i burmistrzem miasta i gminy Rydzyna Kornelem Malcherkiem, przy kontrasygnacie skarbnika Wojciecha Antoniaka.

W spotkaniu uczestniczyli także komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sebastian Kozłowski, prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Arkadiusz Pawlak i przedstawiciele czterech OSP.