Ścinka poboczy na drodze powiatowej Dłużyna - Skarżyń

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie systematycznie wykonuje prace zapewniające właściwe utrzymanie dróg i poboczy.

W ostatnim czasie pracownicy ZDP wykonywali m.in. ścinki poboczy na drogach Dłużyna – Skarżyń w gminie Włoszakowice i Drzeczkowo – Popowo Wonieskie w gminie Osieczna. Wykonanie tych prac pozwala na prawidłowe odprowadzenie wód opadowych i powierzchniowych poza korpus drogi.

Pracownicy ZDP po okresie zimowym zamiatają nawierzchnie dróg, ostatnio m.in. na odcinku Dąbcze – Nowa Wieś w gminie Rydzyna.