Droga wojewódzka nr 305 w gminie Wijewo

Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 305 przebiegającej przez powiat leszczyński powstanie ścieżka rowerowa. Na terenie gminy Wijewo inwestycja odbędzie się w trzech etapach:  z Wielenia do Wijewa, z Wijewa do Radomyśla i z Radomyśla do Lginia.

W 2021 r. zakończona została dwuletnia przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305 przebiegającej przez gminę Wijewo w powiecie leszczyńskim. To był kolejny etap wieloletniej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 305 ze Wschowy do Wolsztyna. Ośmiokilometrowy odcinek od granicy z powiatem wolsztyńskim (od strony Wielenia) przez  Wijewo i Radomyśl do granicy z powiatem wschowskim (w kierunku Lginia) za ok. 25 mln zł (z czego ponad 20 mln zł to dotacja z budżetu Unii Europejskiej) został gruntownie zmodernizowany. W ramach tej inwestycji przebudowano skrzyżowania i zjazdy, zbudowano ścieżkę rowerową z dopuszczonym ruchem pieszych w terenie zabudowanym, zatoki autobusowe, przepusty i kanalizację deszczową.

W najbliższych latach planowana jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 305: od Solca w gminie Wolsztyn przez gminy Przemęt i Wijewo do Lginia w gminie Wschowa. Podczas spotkania w Przemęcie dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Pawła Katarzyńskiego z wójtami gmin Wijewo Mieczysławem Drożdżyńskim i Przemęt Januszem Frąckowiakiem ustalono wstępne zasady realizacji inwestycji.  Na terenie gminy Wijewo budowa ścieżki rowerowej zostanie podzielona na trzy etapy: z Wielenia do Wijewa, z Wijewa do Radomyśla i z Radomyśla do Lginia. W najbliższym czasie zawarte zostanie porozumienie samorządów z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu dotyczące wykonania dokumentacji projektowej.