Ścieżka rowerowa Krzemieniewo - Nowy Belęcin

Zakończona została budowa prawie 1,5 km ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Krzemieniewo - Nowy Belęcin. Gmina Krzemieniewo otrzymała na ten cel dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Ścieżka rowerowa powstała wzdłuż drogi powiatowej, od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w Krzemieniewie do Nowego Belęcina. Ma 2,5 m szerokości i nawierzchnię w części asfaltową, a w części szutrową. Powstały przy niej również dwa miejsca postojowo – przesiadkowe z wiatami na rowery. Przy ul. Dworcowej w Krzemieniewie natomiast wymieniono 36 lamp rtęciowych na ledowe.

Inwestycję za 791 tys. zł wykonało konsorcjum firm: Pra-Mas Leszno i Lu-Max Łukasz Masłowski z Leszna. Gmina Krzemieniewo otrzymała na nią dofinansowanie z WRPO w wysokości 85 proc. kosztów robót.

Budowa ścieżki rowerowej była wspólnym przedsięwzięciem powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo. Ponieważ z przyczyn formalnych powiat nie mógł złożyć wniosku o dotację i sfinansować części kosztów tej inwestycji, w porozumieniu z gminą wykona inne przedsięwzięcie drogowe.