Plakat obrazujący tekst

Ukazał się „Informator szkolnictwa ponadpodstawowego 2022/2023 – region leszczyński, gostyński, kościański, rawicki”. Wydawnictwo pomoże pedagogom szkolnym i doradcom zawodowym wspierać młodzież w wyborze odpowiedniej dla niej szkoły.

Informator został opracowany dzięki współpracy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lesznie oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rydzynie. Poprzednie edycje informatora pokazały, że jest on dużym wsparciem dla doradców zawodowych i pedagogów szkolnych, którzy pomagają uczniom w wyborze dalszej drogi życiowej.

Wśród placówek ponadpodstawowych jest prowadzony przez powiat leszczyński Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie. SOSW oferuje:

- Branżową Szkołę I stopnia Specjalną

- Branżową Szkołę I stopnia dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej