Na zdjęciu od lewej: dyrektor Jarosław Zielonka, generał Jarosław Mika i starosta Jarosław Wawrzyniak

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak spotkał się w Warszawie z generałem Jarosławem Miką, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas spotkania z generałem Jarosławem Miką, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, starosta Jarosław Wawrzyniak, wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak i Jarosław Zielonka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach, rozmawiali na temat kontynuowania współpracy wojska z samorządami powiatu leszczyńskiego i miasta Leszna, a także o realizacji nowych projektów.

Spotkanie w Warszawie było realizacją przyjętej na ostatniej sesji uchwały Rady Powiatu Leszczyńskiego w sprawie wspierania i rozwoju Garnizonu Leszno. W jej uzasadnieniu czytamy:

„My, jako samorządowcy mamy obowiązek wobec naszej małej Ojczyzny podejmować działań mające na celu podniesienie poziomu polityki obronnej państwa, realizowanie działań mających na celu rozwój naszego Garnizonu oraz Sił Zbrojnych RP, aktywizacje partnerów społecznych do podejmowania działań na rzecz obronności państwa m.in. poprzez:

1.wzmocnienie aktywności partnerów społecznych w procesie edukacji obronnej, kultury fizycznej i umiejętności wojskowych;

2.kształtowanie postaw patriotycznych oraz edukację historyczna związaną z tradycjami i dziedzictwem oręża polskiego;

3.wspieranie organizacji szkoleń paramilitarnych i szkoleń w zakresie sportów obronnych;

4.konsolidację ruchu proobronnego w celu zwiększania możliwości współdziałania z Garnizonem Leszno;

5.upowszechnianie działalności wolontariackiej na rzecz obrony narodowej”.