Przebudowa drogi powiatowej Osieczna - Łoniewo - Kąkolewo

W związku z wykonywaną przebudową droga powiatowa z Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa od 4 maja br. zostanie zamknięta dla ruchu.

To jedna z trzech najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych powiatu leszczyńskiego. W marcu rozpoczęła się przebudowa ok. 4 km drogi powiatowej, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa oraz dalej w kierunku Kąkolewa. Jezdnia poszerzona zostanie do sześciu metrów, a to skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo o promieniu wewnętrznym 25 metrów i zewnętrznym 40 metrów. Dodatkowo w Łoniewie przebudowany zostanie chodnik.

W związku z planowanymi intensywnymi pracami na całej szerokości jezdni od 4 maja do 30 czerwca br. droga od skrzyżowania w Osiecznej do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa zostanie zamknięta dla ruchu. Przez to drugie skrzyżowanie możliwy będzie przejazd do Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa.

Objazd wyznaczony został przez Kąkolewo, drogę krajową nr 12 do Leszna i drogę wojewódzką do Osiecznej.

Przebudowa kosztować będzie 8.395.181 zł. Ponad połowę kosztów – 4.420.181 zł - pokryje powiat leszczyński, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekazane zostało 2.500.000 zł dotacji, a gmina Osieczna przekaże 1.475.000 zł dofinansowania. Termin wykonania robót to 10 listopada br.

Facebook Powiat 2

RFRD logo