Zwycięzcy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Lesznie

W Szkole Podstawowej Nr 12 w Lesznie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorem turnieju byłą Komenda Miejska Policji w Lesznie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Starostwem Powiatowym w Lesznie, Urzędem Miasta Leszna oraz Szkołą Podstawową Nr 12 w Lesznie. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Podczas rywalizacji oceniana była wiedza teoretyczna i praktyczna. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków oraz sytuacji na drodze. Weryfikowana była również umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przejazd rowerem przez tor przeszkód. Jako ostatni oceniany był przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego.

Zwycięzcą turnieju w kategorii wiekowej 10-12 lat została drużyna Szkoły Podstawowej Nr 12 w Lesznie, natomiast w kategorii wiekowej powyżej 12 lat - uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Lesznie.

Puchary zwycięzcom wręczył zastępca komendanta miejskiego policji w Lesznie Paweł Prałat, a upominki powiatowe - wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.