Leszek Jankowski

W wieku 66 lat zmarł Leszek Jankowski, emerytowany pracownik Starostwa Powiatowego w Lesznie i były powiatowy rzecznik konsumentów.

Leszek Jankowski był radcą prawnym, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował w administracji województwa leszczyńskiego – Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Lesznie oraz Urzędzie Wojewódzkim w Lesznie,a także w Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie. Przez 15 lat był członkiem zarządu Klubu Sportowego Unia Leszno, sekretarzem klubu, a w latach 1997 – 2005 jego dyrektorem.

Od 2008 r. pracował w Starostwie Powiatowym w Lesznie, najpierw w Wydziale Organizacyjnym, potem w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, był także powiatowym rzecznikiem konsumentów. W grudniu 2020 r. przeszedł na emeryturę.

Rodzinie i najbliższym Zmarłego starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wraz pracownikami Starostwa Powiatowego w Lesznie, członkowie Zarządu Powiatu Leszczyńskiego, radni powiatu leszczyńskiego oraz pracownicy instytucji powiatowych składają wyrazy szczerego współczucia.