Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski przy drodze powiatowej Osieczna - Łoniewo

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie posadzili 50 lip przy drodze Osieczna – Łoniewo.

Powiat co roku wykonuje zarówno obowiązkowe nasadzenia zastępcze w ramach planowanej wycinki drzew, jak i z dotacji z województwa wielkopolskiego na współfinansowanie zakupu sadzonek drzew miododajnych.

Wiosenne i jesienne nasadzenia mają na celu pielęgnowanie i utrzymywanie na obszarze powiatu drzewostanu w odpowiedniej ilości i jakości, co przynosi korzyści ekologiczne zarówno ludziom, jak i  pszczołom.

W ramach wiosennych nasadzeń jedną z lip posadzili starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski

Sadzenie drzew, m.in. dalej przy drodze Osieczna – Łoniewo – Kąkolewo, będzie kontynuowane jesienią.