Drużyna kobiet Wametu Dąbcze w tenisie stołowym

15 maja br. o godz. 11:00 w Dąbczu rozegrany zostanie półfinał Drużynowego Pucharu Polski kobiet w tenisie stołowym.

O Drużynowy Puchar Polski kobiet rywalizuje 16 najlepszych drużyn z kraju, w tym Wamet Dąbcze, który kilkanaście tygodni temu wygrał zmagania w wielkopolskiej edycji Pucharu Polski.

15 maja br. w kraju rozegrane zostaną cztery turnieje półfinałowe, z których zwycięzcy awansują do wielkiego finału Drużynowego Pucharu Polski. Polski Związek Tenisa Stołowego zdecydował, że jednym z organizatorów zawodów będzie Dąbcze.

W turnieju w Dąbczu zagrają cztery drużyny. Faworytem zmagań będzie Gotyk Toruń, który na co dzień występuje z powodzeniem w Ekstraklasie kobiet. Do walki o zwycięstwo powinien także włączyć się trzeci zespół 1. ligi kobiet w grupie północnej – GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino. W półfinale zagrają też triumfatorzy wojewódzkich zmagań – Zalew Stepnica (zachodnio-pomorskie) i Wamet Dąbcze (wielkopolskie).