Starosta Jarosław Wawrzyniak na przebudowanym odcinku drogi powiatowej Dłużyna - Skarżyń

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła poszerzanie drogi powiatowej Dłużyna – Skarżyń w gminie Włoszakowice.

Jesienią ub.r. droga na odcinku ok. 1,5 km (od skrzyżowania ulic Strażackiej i Kościelnej w Dłużynie do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Skarżynia) została jednostronnie poszerzona średnio o 0,8 m, do szerokości 5,0 - 5,20 m.  W tym roku dokończono prace – na poszerzonych odcinkach ułożono asfalt, a pobocze zostało wyrównane do nowej nawierzchni bitumicznej.

W najbliższym czasie droga Włoszakowice - Skarżyń (bez odcinka o długości 600 mb w Dłużynie) zostanie jeszcze wyremontowana metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni.

Facebook Powiat 1