Uczestnicy VII Przeglądu Tanecznego w Kąkolewie

Dziesięć placówek z trzech powiatów oraz z miasta Leszna uczestniczyło w VII Przeglądzie Tanecznym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kąkolewie.

Prowadzony przez powiat leszczyński Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, będący ośrodkiem wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił do tradycji corocznych przeglądów tanecznych. W siódmej edycji imprezy uczestniczyło dziesięć placówek: środowiskowe domy samopomocy z Krobi, Włoszakowic i Kąkolewa, placówki z Leszna (dwie), Krzywinia, Gostynia, ośrodek wsparcia z Kościana, warsztaty terapii zajęciowej z Leszna oraz z Piasków.

Zaproszeni uczestnicy  zaprezentowali oryginalne układy  taneczne, których motywem przewodnim była „wolność”. Celem imprezy była  popularyzacja indywidualnych i zespołowych form tanecznych, rozwijanie zainteresowań osób z niepełnosprawnością, aktywne i twórcze  spędzania czasu, zapobieganie wykluczeniu społecznemu,  szeroko pojęta integracja oraz terapia poprzez taniec, ruch  oraz  muzykę.

Uczestnicy przeglądu na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Marię i Krzysztofa Bartkowiaków, właścicieli firmy MiK Bartkowiak z Przybyszewa. Gośćmi VII Przeglądu Tanecznego w Kąkolewie byli m.in. wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego Irena Grobelna i wiceburmistrz gminy Osieczna Stefan Kuśnierek.