Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas Jubileuszu 50-lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Rydzynie

Szkoła Podstawowa w Rydzynie obchodziła 50-lecie nadania imienia 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. W jubileuszu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Rydzyńska podstawówka obchodziła Dzień Patrona w zabytkowym zamku w Rydzynie. Gośćmi p.o. dyrektor szkoły Sylwii Hauzy byli m.in. Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej oraz Robert Gaweł, wielkopolski kurator oświaty. Na wniosek starosty Jarosława Wawrzyniaka medalami „Pro Patria” „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej” uhonorowani zostali byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Rydzynie: Janusz Hoffman i Jerzy Stróżycki. Odznaczenia wręczyli minister Marlena Maląg i starosta Jarosław Wawrzyniak.

Fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl

Facebook Powiat 1