Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze

Tenisiści stołowi Wamet Dąbcze zostali  wicemistrzami 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej. To najlepszy wynik w historii klubu.

Turniej finałowy 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej z udziałem czterech najlepszych zespołów po sezonie zasadniczym odbył się w Ostrzeszowie. W półfinale tenisiści stołowi Wametu Dąbcze pokonali najlepszą drużynę w grupie północnej – Visonex LUKS Top Wierzbięcin 6:0.

W wielkim finale, które stawką było wygranie rozgrywek i przepustka do dwumeczu barażowego o awans do 1. ligi mężczyzn, Wamet Dąbcze zmierzył się z Piastem Popravą Ostrzeszów – faworytem rozgrywek - i przegrał 2:6. Po jednym punkcie dla Wametu w ostatnim spotkaniu sezonu zdobyli Michał Krzyżanowski i Tomasz Mrozek.

- To był znakomity sezon dla naszego klubu. Przed startem rozgrywek nie zakładaliśmy, że zajdziemy w tych rozgrywkach tak wysoko. Każdy z zawodników w turnieju finałowym dał z siebie wszystko. Walczyliśmy i jestem dumny z tej drużyny. Warto zaznaczyć, że osiągnęliśmy wielki wynik mając w składzie dwóch juniorów – powiedział Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Wametu Dąbcze w 2. lidze mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej był Michał Krzyżanowski, który przegrał tylko dwa pojedynki – obydwa z tenisistą stołowym Piasta Popravy Ostrzeszów Pawłem Piotrowskim.