Zawody w powożeniu w Wilkowicach

W Wilkowicach odbyły się II Amatorskie zawody w powożeniu. Kilkugodzinna impreza zorganizowana została pod patronatem m.in. starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Zawody przygotowała Sekcja Powożenia Lucky Star przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej. Wystartowało aż 61 zaprzęgów konnych,  a zespoły musiały wykazać się zręcznością powożenia na torze ustawionym na boisku oraz na crossie w części wilkowickiego parku. Imprezę poprzedził przejazd zaprzęgów ulicami Wilkowic.

Organizatorzy przeprowadzili rywalizację w kilku klasyfikacjach - konie duże pary, konie duże single, konie małe pary i konie małe single, zaprzęgi czterokonne. Osobno rywalizowały dzieci oraz seniorzy w wieku 60+.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i wójt gminy Lipno Łukasz Litka.

Fot. A.Cieślik elka.pl

Facebook Powiat 2