Skrzyżowanie dróg powiatowych w Nowej Wsi

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych zamontowali na skrzyżowaniach w Nowej Wsi w gminie Rydzyna oraz w Oporówku w gminie Krzemieniewo aktywne znaki „Stop”.

Powiat leszczyński co roku kupuje i montuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. W poprzednich latach były to radary informujące o prędkości pojazdów. W tym tygodniu na dwóch skrzyżowaniach, na których dochodziło w przeszłości do kolizji i wypadków zamontowane zostały aktywne znaki „stop” na drogach podporządkowanych. Dotyczy to skrzyżowań dróg:

- Leszno – Pawłowice i Dąbcze – Kąkolewo w Nowej Wsi

- Krzemieniewo – Poniec i Lubonia – Oporowo w Oporówku

Aktywne oznakowanie przeznaczone jest do oznaczania miejsc szczególnie niebezpiecznych. W sposób aktywny ostrzega kierowców o zbliżaniu się do miejsca niebezpiecznego. Zestaw składa się ze znaku aktywnego, czujnika ruchu dla wykrywania pojazdów oraz zestawu zasilania solarnego. Napis „Stop” i obwódka znaku załączane są przez detektory ruchu. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak jest dobrze widoczny nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.