50-lecie ZERiI w Święciechowie

Święciechowski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodził jubileusz swego 50-lecia. W uroczystości uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz radni powiatu leszczyńskiego Józef Buszewicz i Remigiusz Leciejewski.

Jubileusz święciechowskich emerytów wypełnił salę wiejską w Święciechowie po brzegi. Oprócz przedstawienia pół wieku historii oddziału uroczystość 50-lecia była także okazją do wręczenia wyróżnień. Tytuły „Zasłużonych dla gminy Święciechowa” otrzymali Wanda Szywała, przewodnicząca oddziału PZERiI i Stefania Gajewska, długoletnia przewodnicząca PZERiI. Taki sam tytuł został przyznany nieobecnemu na jubileuszu Marianowi Mielcarkowi, radnemu powiatu leszczyńskiego oraz wieloletniemu wójtowi gminy Święciechowa. Wręczone zostały także złote odznaki honorowe PZERiI za wybitne zasługi dla związku.

W części artystycznej wystąpiły: Chór Cecylia ze Święciechowy, seniorki z grupy Magnolia działające przy szkole tańca Kolektyw w Lesznie, Zespół Pieśni i Tańca Marynia ze Święciechowy oraz Leszczyńska Kapela Podwórkowa.

Facebook Powiat 2