Plakat obrazujący tekst

Ponad 150 młodych judoków rywalizować będzie 28 maja br. w XVI Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Lipnie. Zawody zostały dofinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Ogólnopolski turniej judo w Lipnie, połączony z II Memoriałem im. Pawła Szwedziaka oraz Pucharem Wójta gminy Lipno to jedna z najważniejszych cyklicznych imprez sportowych w powiecie leszczyńskim. Organizuje ją UKS Junior Lipno. Zawody w przeszłości gromadziły nawet ponad trzystu młodych judoków z kilkudziesięciu klubów.

Turniej w Lipnie rozpocznie się 28 maja o godz. 10:00. Organizatorzy przygotowali także pozasportowe atrakcje dla widzów: ciasto, potrawy z grilla i dmuchane zabawki dla dzieci.