Wręczenie Kombatanckiego Krzyża Pamięci ZSO we Włoszakowicach

Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach odznaczony został Kombatanckim Krzyżem Pamięci. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Wniosek o przyznanie włoszakowickiej szkole wyróżnienia złożył zarząd Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Poznania Lucyna Wójcik, prezes Koła Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych we Włoszakowicach. Kombatancki Krzyż Pamięci przyznany został za działalność placówki edukacyjnej związaną z kultywowaniem pamięci o bohaterach narodowych. Szkoła organizuje spotkania z major Joanną Kiąca-Fryczkowską, uczestniczką Powstania Warszawskiego, z weteranami i uczestnikami wojen oraz weteranami misji pokojowych i stabilizacyjnych. Uczniowie uczestniczą w świętach państwowych i patriotycznych oraz w akcji „Żołnierska Pamięć”.

We włoszakowickim pałacu wyróżnienie dyrektorowi ZSO Jarosławowi Zielonce wręczyli Mirosław Grzędowski, prezes Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu i Lucyna Wójcik, prezes włoszakowickiego koła związku.

fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl