W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie uroczyście  otwarto Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.

Centrum powstało w ramach projektu „Doskonalenie procesu kształcenia praktycznego na kierunku Pielęgniarstwo PWSZ im. J.A. Komeńskiego w Lesznie przez wdrożenie programu rozwojowego podnoszącego kompetencje studentów z wykorzystaniem symulacji medycznej”. Będzie wykorzystywane do kształcenia pielęgniarek i położnych. Na uruchomienie centrum PWSZ otrzymała prawie 2,4 mln zł dofinansowania,  w większości z budżetu Unii Europejskiej.

W uroczystym otwarciu centrum uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl