Dzień Strażaka w Lesznie

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbył się Dzień Strażaka. W uroczystości uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Obchody Dnia Strażaka przypadły w roku 30-lecia utworzenia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość w Komendzie Miejskiej PSP w Lesznie była tradycyjnie okazją do wręczenia awansów i odznaczeń dla strażaków zawodowych i wyróżnień dla druhów ochotników. Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lesznie nadało tytuł Powiatowego Działacza Roku 2021 druhnie Bernadecie Szalewskiej-Koniecznej, a Powiatową Jednostką Roku 2021 została OSP Święciechowa.

Dzień Strażaka tradycyjnie zgromadził wielu zaproszonych gości - samorządowców, przedstawicieli parlamentarzystów, służb mundurowych, instytucji publicznych i firm współpracujących ze strażakami.

fot. B.Klupś elka.pl