Drużyny Wametu Dąbcze i TSV Korntal

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zdobyli trofeum Trude Pritzi w międzynarodowych rozgrywkach TT Inter Cup. To jeden z największych sukcesów w historii klubu.

Na zakończenie zmagań w TT Inter Cup tenisiści stołowi z powiatu leszczyńskiego zmierzyli się na wyjeździe z niemieckim TSV Korntal. Po blisko trzech godzinach zaciętej rywalizacji zwycięstwo w tym spotkaniu odnieśli Niemcy 4:2. Wynik ten pozwolił jednak cieszyć się Wametowi Dąbcze ze zdobycia trofeum Trude Pritzi. Wszystko za sprawą wysokiej wygranej klubu z gminy Rydzyna we wcześniejszej potyczce z TTC Raiffeisen Kuchl 4:1.

W sobotnim spotkaniu z TSV Korntal Tomasz Mrozek wygrał mecz w grze pojedynczej z Philippe Vujacicem 3:0 oraz dorzucił triumf w grze podwójnej w parze z Mateuszem Przybyłem 3:2. Pozostali gracze Wametu Dąbcze – Agata Domańska, Mateusz Przybył i Krzysztof Mrozek przegrali swoje starcia singlowe w Niemczech.

Rywalizacja o trofeum Trude Pritzi w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup była na tyle wyrównana, że o końcowej klasyfikacji decydowały tzw. małe punkty. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że każda z drużyn ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Wamet Dąbcze (6:5), drugie niemieckim TSV Korntal (6:6), a trzecie austriacki TTC Raiffeisen Kuchl (5:6).