Zwycięzcy turystycznego rajdu na orientację Rajd TUR. w Karczmie Borowej

W Karczmie Borowej odbyła się pierwsza edycja turystycznego rajdu na orientację Rajd TUR. Impreza została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Rajd zorganizowany przez UKS Dąb Leszno i Orienteering Leszno w ramach przygotowanego przez  Nadleśnictwo Karczma Borowa Festynu Leśnego z bazą na Polanie Trzech Dębów w Karczmie Borowej.

Dzięki szerokiej współpracy na uczestników czekało wiele atrakcji – kilka tras do wyboru, labirynt, gra „Na tropie zwierząt”, spotkanie z leśnikami i degustacja produktów leśnych marki Dobre z lasu. Mimo niepewnej sytuacji pogodowej na starcie zameldowało się 112 uczestników. Trasy pięciogodzinne wyruszyły w poszukiwaniu punktów już o godz. 9:00, po drodze mierząc się z nagłą ulewą, trasy krótsze i rekreacyjna wystartowały o 11:00.

Wśród dekorujących zwycięzców rajdu był wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Facebook Powiat 1