Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na  LII sesji przegłosowała trzy uchwały, w tym zmieniła tegoroczny budżet samorządu.

Radni siódmy raz w tym roku znowelizowali budżet powiatu. Dochody zostały zwiększone o 181.866 zł, tj. do wysokości 56.965.490 zł. Wydatki również wzrosły o 181.866 zł, tj. do wysokości 76.868.195 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 31.243.098 zł, czyli 41 proc. budżetu. Deficyt w kwocie 19.902.705 zł zostanie sfinansowany nadwyżką z lat ubiegłych. Radni m.in. zwiększyli o 26 tys. zł wydatki na kolejny etap przebudowy dachów zabytkowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie, w celu dostosowania wartości inwestycji do najkorzystniejszej oferty przetargowej.

Rada uchwaliła także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2025 oraz przyjęła  sprawozdanie z realizacji programu współpracy powiatu leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego za 2021 rok.

Radni zapoznali się z informacjami: o stanie przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wypoczynku letniego w 2022 r. na terenie powiatu, o zabezpieczeniu opieki zdrowotnej w 2022 r. na terenie powiatu oraz o zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie w 2021 r.