Finał Pucharu Powiatu Leszczyńskiego w biegu z mapą w Brennie

Zakończyła się tegoroczna edycja Pucharu Powiatu Leszczyńskiego w biegu z mapą. Podczas finału w Brennie najlepszych zawodników uhonorowali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i wójt gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński.

Cykl czterech zawodów Pucharu Powiatu Leszczyńskiego w biegu z mapą zorganizowały UKS Dąb Leszno i Orienteering Leszno, a dofinansował go powiat leszczyński. Uczestnicy biegali w lasach Mórkowskiego Jaru (bieg klasyczny), w lesie koło Grodziska (skrócony bieg klasyczny), w okolicach Witosławia  (bieg średniodystansowy) i w okolicach jeziora w Brennie – Ostrowiu (bieg sprinterski).

Do wyniku końcowego liczono trzy najlepsze starty, a żeby zostać sklasyfikowanym należało wziąć udział w minimum dwóch etapach. Łącznie niepowtarzających się osób wystartowało 155. Dużą część stanowili mieszkańcy powiatu leszczyńskiego oraz miasta Leszna. Najliczniejszą klubową grupą były osoby z HKS Azymut Mochy, następnie UKS Dąb Leszno oraz Arkady Raszków.

Najliczniejszą kategorią była kategoria rodzinna – 42 niepowtarzające się osoby, a z kategorii indywidualnych – kategoria KM12.

Puchar Powiatu Leszczyńskiego w biegu z mapą 2022 zdobyli:

K10 – Maja Gorzelniak

M12 – Sebastian Pabich