Uroczystość 60-lecia nadania imienia Powstańców Wielkopolskich Szkole Podstawowej w Kąkolewie

Szkoła Podstawowa w Kąkolewie obchodziła 60-lecie nadania imienia Powstańców Wielkopolskich. W jubileuszu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i radni powiatu leszczyńskiego Marcin Barczyk i Karol Neumann.

Uroczystość rozpoczęła się od apelu pamięci z udziałem kompanii honorowej 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego i Orkiestry Dętej OSP w Osiecznej oraz złożenia kwiatów i zniczy przy grobie Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie. Następnie w Zespole Szkół w Kąkolewie odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem społeczności szkolnej oraz wielu zaproszonych gości: parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji publicznych. Podczas uroczystości nagrodzono uczniów, którzy zdobyli laury w konkursach. Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu uhonorował sztandar szkoły Złotą Odznaką „Wierni tradycji".

W ramach jubileuszu zorganizowany został także festyn z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły.