Podpisanie umowy na przebudowę dwóch dachów budynków SOSW Rydzyna

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie podpisana została umowa na przebudowę dwóch dachów zabytkowych budynków będących częścią siedziby tej placówki. To trzeci etap kompleksowej modernizacji więźby dachowej obiektów szkolnych.

Powiat leszczyński od 2019 r. realizuje projekt „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”. W dwóch dotychczasowych etapach wymieniona została więźba i pokrycie dachowe w sześciu obiektach SOSW Rydzyna. Prace kosztowały 930 tys. zł, z czego 603 tys. zł stanowiła dotacja z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało w tym roku 285 tys. zł dofinansowania na trzeci etap modernizacji. W przetargu wybrane zostało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman ze Święciechowy i Remondek Sebastian Gorczyca z Lipna. Koszt przebudowy i modernizacji dwóch kolejnych dachów kosztować będzie 415 tys. zł.

Umowę w siedzibie SOSW Rydzyna podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz przedstawiciel lidera konsorcjum firm wykonawczych Robert Nortman, w obecności dyrektor placówki Emilii Nowak.