Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze w powiecie leszczyńskim

W Starostwie Powiatowym w Lesznie zakończyło się szkolenie kwalifikacyjne dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Szkolenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie. Zajęcia prowadzili  certyfikowani trenerzy na podstawie programu szkoleniowego Pride Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie. Sesje szkoleniowe odbywały się w kwietniu, maju i czerwcu br.

Podczas ostatniego spotkania starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i kierownik PCPR w Lesznie Mateusz Juśkiewicz wręczyli świadectwa 13 osobom, które ukończyły szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych.