Konferencja "Seniorze bądź bezpieczny" w Lesznie

W Lesznie odbyła się konferencja edukacyjna „Seniorze bądź bezpieczny”, przeznaczona dla najstarszych mieszkańców Leszna i powiatu leszczyńskiego. Uczestniczył w niej m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego. „Seniorze bądź bezpieczny” to projekt mający na celu wypracowanie wśród seniorów skutecznej obrony przed próbami wyłudzeń ich pieniędzy, edukujący w zakresie bezpiecznego posługiwania się internetem, także przy korzystaniu z bankowości elektronicznej.

Seniorzy uzyskali informacje m.in. na temat charakterystyki oszustw dokonanych w Lesznie i powiecie leszczyńskim związanych z cyberprzestrzenią oraz o najnowszych i najbardziej podstępnych sposobach działania sprawców, m.in. z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Omówiono również  wpływ stresu i emocji na podejmowanie decyzji przez człowieka oraz przedstawiono działania  profilaktyczne podejmowane przez wielkopolską policję związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa seniorów.

fot. KMP Leszno