Remont drogi Włoszakowice - Dłużyna - Skarżyń

Spółka Bitumdrog z Obornik Śląskich rozpoczęła remont drogi Włoszakowice - Dłużyna – Skarżyń w gminie Włoszakowice metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni.

Jesienią ub.r. droga na odcinku od skrzyżowania ulic Strażackiej i Kościelnej w Dłużynie do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Skarżynia (1,5 km) została jednostronnie poszerzona średnio o 0,8 m, do szerokości 5,0 - 5,20 m.  W tym roku na poszerzonych odcinkach ułożono asfalt, a pobocze zostało wyrównane do nowej nawierzchni bitumicznej.

Spółka Bitumdrog wygrała za 330 tys. zł przetarg na remont 4,2 km drogi Włoszakowice - Dłużyna - Skarżyń (bez odcinka o długości 600 mb w Dłużynie) metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni.  Zakres prac obejmuje oczyszczenie jezdni i dwukrotne skropienie nawierzchni specjalną emulsją asfaltową oraz  naniesienie grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

Facebook Powiat 2