Drużyna kobiet Wametu Dąbcze w tenisie stołowym

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze awansowały do 1. Ligi. Zespół z gminy Rydzyna w dwumeczu barażowym dwukrotnie pokonał Noteć Inowrocław.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu w Inowrocławiu 9:1, w rewanżu we własnej hali zawodniczki Wametu Dąbcze pokonały triumfatora zmagań w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej 8:2.

W drodze po awans do 1. ligi tenisistki z Dąbcza wygrały wszystkie spotkania. Najpierw z zmaganiach grupy wielkopolskiej 2. ligi zespół z gminy Rydzyna pokonał PR-S fairPlayce Poznań 8:2, TTS Trzemeszno 8:2, UKS Daniszyn 10:0, LKS Orzeł Wysocko Wielkie 10:0, UKS Optimum Lubasz 8:2, LKTS Luvenę II Luboń 7:3, MKS TS Wartę Oborniki 8:2 i UKS Nałęcz Wroklech Ostroróg 6:4. Następnie w finale 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej Wamet ograł Griffin’s Spin Szczecin 7:3,i ostatecznie  w dwumeczu barażowym o awans na zaplecze Ekstraklasy kobiet wygrał z Notecią Inowrocław 9:1 i 8:2.

W sezonie 2021/2022 tenisistki stołowe z powiatu leszczyńskiego zdobyły Puchar Polski kobiet edycji Wielkopolskiej oraz zajęły miejsce w przedziale 5-8 w ogólnopolskiej edycji tych rozgrywek.