W Lesznie podsumowano kolejną edycję konkursu „Pomysł na biznes”. Jedną z dwóch głównych nagród finansowych ufundowało Starostwo Powiatowe w Lesznie, a nagrody podczas gali konkursu wręczał starosta Jarosław Wawrzyniak.

"Pomysł na biznes” to konkurs, którego głównym celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży, głównie uczniów szkół średnich i studentów. Uczestnicy przedstawiają projekty swoich firm, a Leszczyńskie Centrum Biznesu podczas szkoleń zapoznaje ich z różnymi aspektami ich prowadzenia. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyły 63 osoby, ostatecznie złożono ponad 40 biznesplanów.

Pierwsze miejsce w kategorii teoretycznej zdobyli bracia Paweł i Szymon Niemiałkowscy, z II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie i Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie za  projekt „Opracowanie i wdrożenie systemu kontroli retencji wód małej melioracji". Drugie miejsce przyznane zostało  Mateuszowi Mendelewskiemu z Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie za projekt „'Rozwój bezpieczeństwa baz danych w technologii blockchain". Natomiast trzecie miejsce zdobył Arkadiusz Dudkowiak z ZSE-T za projekt utworzenia domowej piekarni, dostosowanej do potrzeb żywieniowych indywidualnych odbiorców.

W kategorii praktycznej przyznane zostały dwie pierwsze nagrody – starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka. Zdobyli je Jeremi Filipowiak z III LO w Lesznie za projekt  związany z rynkiem kryptowalut oraz Marcin Rostowski za „'Centrum usług biznes i przetargi", oferujące usługi biura rachunkowego połączone ze wsparciem dla firm startujących w przetargach publicznych.

fot. F.Wybieralski elka.pl

Facebook Powiat 2