Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek przed obeliskiem  z płytą upamiętniającą założycieli Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Rydzynie

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rydzynie obchodziło 30-lecie reaktywacji. W uroczystych  obchodach uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Grzegorz Brzeskot.

Uroczystość rozpoczął przemarsz braci kurkowych, pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych bractw oraz wielu zaproszonych gości z rynku w Rydzynie na strzelnicę. Tam po mszy polowej prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Rydzynie Grzegorz Gindera przybliżył historię rydzyńskich braci kurkowych. Aby uczcić 30-lecie reaktywacji odsłonięty został obelisk z płytą upamiętniającą braci założycieli.

Podczas uroczystości zasłużeni dla działalności rydzyńskiego bractwa zostali uhonorowani Krzyżami Komandorskimi i Krzyżem Oficerskim  Orderu Zasługi Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas zawodów strzeleckich został wyłoniony Król Okręgu Leszczyńskiego KBS RP, którym został Jerzy Szwarczyński z KBS Poniec.

Facebook Powiat 2