Wiata rowerowa w Boszkowie Letnisku

Trwają końcowe prace przy budowie wiaty turystycznej w Boszkowie Letnisku. Jeszcze przed sezonem wakacyjnym rowerzyści i spacerowicze otrzymają do dyspozycji miejsce, w którym można chwilę odpocząć czy schronić się przed deszczem.

Przy ul. Starkowskiej w Boszkowie Letnisku zamontowana została wiata z ławami, a przy niej stojaki na rowery i mapa powiatu leszczyńskiego z siecią ścieżek rowerowych. Teren wokół wiaty został utwardzony kostka betonową.

Kończące się prace będą kosztować 20,8 tys. zł, na ich wykonanie powiat otrzymał 11,1 tys. zł dotacji z budżetu województwa wielkopolskiego.

Wiata w Boszkowie to drugi tego typu obiekt przy ścieżkach rowerowych zarządzanych przez powiat leszczyński. W ub.r. przy rondzie w Święciechowie powstał Powiatowy Węzeł Rowerowy "Święciechowa".

Facebook Powiat 2