W Garzynie odbył się II Charytatywny Turniej Siatkówki „Gramy dla Emilki" o  Puchar Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Turniej zorganizował Komitet Społeczny "Orlik Garzyn też pomaga". W turnieju rywalizowało sześć siatkarskich zespołów. Zwyciężyła ekipa Artura Pietrowicza, przed zespołem Aleksandry Ptak i Moniki Włodarczyk. W ręce kapitanów trafiły okazałe puchary, a każdy zawodnik z podium otrzymał pamiątkowy medal.

Na wszystkich przybyłych kibiców czekały kawa i słodkości. Turniejowy czas muzyką umilał DJ Klimek, czyli Arek Klimkowski. Cały dochód z turnieju zostanie przekazany na rzecz 16-letniej Emilki Małychy z Nowego Belęcina. Oprócz tego organizatorzy turnieju uruchomili zbiórkę na portalu zrzutka.pl, gdzie przez najbliższe tygodnie również będzie można wspomóc Emilkę.

Organizacja turnieju została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.