Zebrane śmieci podczas akcji "Czyścimy Jezioro Dominickie" w poprzednich latach

W sobotę 26 czerwca br. odbędzie się tradycyjna akcja „Czyścimy Jezioro Dominickie”. Baza akcji to ośrodek Sadyba I przy ul. Starkowskiej 26.

Społeczna akcja co roku skupia kilkaset osób, które poświęcają swój wolny czas by chronić środowisko naturalne regionu leszczyńskiego. Oprócz mieszkańców powiatu leszczyńskiego przyjeżdżają uczestnicy z różnych rejonów kraju, m.in. strażacy, archeolodzy podwodni, członkowie klubów nurkowych i prywatne osoby. Początkowo teren akcji obejmował tylko największe jezioro Pojezierza Leszczyńskiego – Jezioro Dominickie, ale z czasem akcja wyszła daleko poza teren tego jeziora – wolontariusze sprzątają także inne pobliskie jeziora, kanały, łąki, bagniska i obszary leśne.

25 czerwca br. - po okresie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - znów organizowana jest akcja „Czyścimy Jezioro Dominickie". Rozpocznie się o godz. 10:00 na terenie Ośrodka Wczasowego  Sadyba przy ul. Starkowskiej. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w worki na śmieci, rękawice oraz wodę do picia.

Jednym ze sponsorów Akcji Czyścimy Jezioro Dominickie jest Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Po zakończeniu akcji przewidziany jest poczęstunek oraz koncert muzyczny.