Nagroda główna dla uczniów SOSW Rydzyna

Troje uczniów prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie zdobyło główną nagrodę w wojewódzkim konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”.

Zadaniem w ramach siódmej edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” było przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły fotoksiążki pokazującej wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie oraz przedstawienie  aktualnego stanu środowiska wraz z propozycją zmian. Uczniowie SOSW Rydzyna - Marcin Cugier, Olga Mikołajczak i Dawid Serafin - pod kierunkiem Alicji Kubiak oraz z pomocą Anny Barczyk - przygotowali 30 stronicową fotoksiążkę  na ten stanu środowiska w gminie Rydzyna.

Kapituła konkursowa przyznała uczniom z Rydzyny główną nagrodę. Podczas gali konkursowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu nagrody odebrali uczniowie SOSW oraz wicedyrektor Beata Wzorek-Malcherek i nauczyciele: Alicja Kubiak i Stefan Kłak. Uczniowie w nagrodę otrzymali laptopy i dyplomy, a szkoła - nagrodę 3500 zł, grawerowaną tabliczkę pamiątkową, sadzonkę lipy oraz list gratulacyjny.