25-lecie reaktywacji Wielkopolskiej Izby Rolniczej we Włoszakowicach

Wielkopolska Izba Rolnicza obchodziła we Włoszakowicach 25-lecie swej reaktywacji. W jubileuszu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uroczystość zorganizowano z okazji jubileuszu 125-lecia utworzenia i 25-lecia reaktywacji samorządu rolniczego w Wielkopolsce. Zaproszeni na nią zostali wszyscy radni izby z powiatu leszczyńskiego od początku  jej reaktywowania, parlamentarzyści,  samorządowcy i przedstawiciele instytucji okołorolniczych działających w powiecie leszczyńskim.

Podczas spotkania przedstawiona została historia reaktywacji izby i jej początki organizacyjne w powiecie. Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń. Krzysztof Kwiatoń, wieloletni przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Lesznie otrzymał Medalion im. Aleksandra hr. Szembeka za działalność na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi wielkopolskiej oraz odznakę „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego”. Natomiast Andrzej Kubiak, wieloletni przewodniczący RP WIR w Gostyniu, uhonorowany został  statuetką WIR - Podziękowanie za wieloletnią współpracę.