Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w  Lesznie

Przypominamy o odbiorze dowodów rejestracyjnych w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie. Wizyta w starostwie trwa tylko kilka minut.

Co prawda w kraju kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC, bo policjanci sprawdzają dane pojazdu w systemie CEPiK, ale nie mają do niego dostępu policje innych państw. Jeśli więc planujemy wyjazd poza granice Polski należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu oraz aktualną polisę OC. Warto więc dowód odebrać z Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Rezerwacja wizyty w Wydziale Komunikacji odbywa się ze strony internetowej powiatu leszczyńskiego lub Biuletynu Informacji Publicznej powiatu leszczyńskiego pod adresem:

Alternatywna możliwość umówienia wizyty to rejestracja telefoniczna. W każdą środę można umówić wizytę na kolejny tydzień od godz. 7:00 pod numerem telefonu 65 5296820 (Wydział Komunikacji w Lesznie) lub od godz. 7:30 pod numerem telefonu 65 5252973 (filia we Włoszakowicach), do wyczerpania wolnych miejsc na liście.

W filii Wydziału Komunikacji we Włoszakowicach można odebrać dowody rejestracyjne tylko w sprawach tam załatwianych.