Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski przekazują automatyczny defibrylator zewnętrzny na potrzeby bazy ratownictwa WOPR w Dominicach

W Dominicach otwarto bazę ratowniczo – edukacyjno – medyczną Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie. Jej utworzenie i wyposażenie zostało dofinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  zapewnia bezpieczeństwo na akwenach wodnych w powiecie leszczyńskim. Nad Jeziorem Dominickim ratownicy w sezonie letnim pełnią stałe dyżury.

Przy ul. Jeziornej w Dominicach powstała baza ratowniczo – edukacyjno – medyczna. Składają się na nią dwa obiekty o powierzchni 70 m2 - jeden będzie wykorzystywany do organizacji szkoleń, drugi - jako miejsce noclegów dla ratowników oraz miejsce zabezpieczenia ratowniczego.

Baza powstała na terenie należącym do gminy Włoszakowice, dzięki wsparciu wielu podmiotów, m.in. gminy Włoszakowice, województwa wielkopolskiego, powiatu leszczyńskiego (radni uchwalili na ten cel 30 tys. zł), miastu Lesznu i wielu sponsorom.

W otwarciu bazy WOPR uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Maciej Wiśniewski, którzy przekazali ratownikom zakupiony z budżetu powiatu automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED), jedyne tego typu urządzenie znajdujące się w Boszkowie.

fot. J.Rutecka- Siadek leszno24.pl