Otwarcie zmodernizowanego Wiejskiego Domu Kultury w Brennie

W Brennie oficjalnie otwarto zmodernizowany Wiejski Dom Kultury. W uroczystości uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, radni powiatowi – Stanisław Kasperski i Karol Neumann oraz sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska.

Na zlecenie gminy Wijewo remont sali w Wiejskim Domu Kultury w Brennie przeprowadził Zakład Ogólnobudowlany Artura Cichego z Brenna. Firma wykonała m.in. posadzki i schody, instalację elektryczną, renowację podłóg drewnianych, wymianę stolarki drzwiowej i tynki. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a zakup nowego wyposażenia sali został dofinansowany z budżetu województwa wielkopolskiego w ramach konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” oraz funduszu sołeckiego miejscowości Brenno.