Piknik "W Gołanicach na sportowo"

Na plaży w Gołanicach odbył się piknik rodzinny „W Gołanicach na sportowo", połączony z obchodami nocy świętojańskiej. Organizacja imprezy została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Kilkugodzinny piknik zorganizowało Stowarzyszenie sportowe Dziewiąta Fala z Osiecznej i Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie. Przez kilka godzin jego uczestnicy mogli pływać na żaglach, kanoe i deskach. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażacy ochotnicy przedstawiali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zorganizowano m.in. turnieje gry w dwa ognie, zajęcia zumby w wodzie, a także fitnessu i jogi.

Wieczorem odbyły się obchody nocy świętojańskiej w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Marynia ze Święciechowy.