W dniach 16-18 września br. w siedmiu gminach powiatu leszczyńskiego zorganizowana będzie tradycyjna akcja „Sprzątanie Świata”. W tym roku odbywa się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”.

W tym roku główne przesłania akcji „Sprzątanie Świata” to promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów i szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polakom ich wpływu na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Proponowane i inicjowane będą te działania, dzięki którym rzeczy można „podać dalej”, aby nie stały się odpadami po jednorazowym użyciu.

- Powiat leszczyński wzorem lat ubiegłych aktywnie włączył się do akcji kupując worki na odpady i rękawice foliowe, które zostały przekazane wszystkim gminom w powiecie – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.