Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie przeprowadzono potrójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni na drodze z Boszkowa w kierunku Bucza. To czwarta tego typu inwestycja w tym roku w powiecie leszczyńskim.

Samorząd powiatowy co roku zleca remonty wykorzystując podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni. Metoda ta polega na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

W przypadku remontu ok. 1,3 km drogi z Boszkowa w kierunku Bucza, do granicy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego, wykonano potrójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni. Prace za ok. 70 tys. zł wykonała firma Ago z Golędzinowa. Remont współfinansowała gmina Włoszakowice.

- Powierzchniowe utrwalanie to skuteczna metoda uszczelniania spękań nawierzchni. Ze względu na zły stan techniczny drogi zdecydowaliśmy się nanieść dodatkową, trzecią warstwę, co lepiej zabezpieczy jezdnię przed szkodliwymi działaniami wody, która niszczy jej konstrukcję – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.