Zmiana dowódcy pułku

4 lipca br. płk Adam Luzyńczyk przekazał swoje obowiązki płk. Robertowi Borowemu.

Uroczystość odbyła się w bazie 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

W jej trakcie gen. bryg. Jan Wojno wręczył nowemu dowódcy pułku płk. Robertowi Borowemu czarny beret i pagon, symbole Czarnej Dywizji.

Płk Robert Borowy z obroną przeciwlotniczą związany jest od początku swojej służby wojskowej. Służył m.in. w Gołdapi, gdzie był zastępcą dowódcy 15 Pułku Przeciwlotniczego.

Płk Adam Luzyńczyk dowodził pułkiem od 4 marca 2020 r., a teraz przejmie dowództwo w dywizyjnej obronie przeciwlotniczej w Żaganiu.

W uroczystym apelu z okazji przekazania obowiązków służbowych w Czerwieńsku uczestniczyli m.in. gen. bryg. Jan Wojno - zastępca dowódcy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Powietrznej, ppłk Piotr Jaraczewski - zastępca dowódcy 4. Pułku Przeciwlotniczego, oficerowie pułku, starosta zielonogórski Krzysztof Romanowski, burmistrz Czerwieńska Piotr Iwanus oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. 4.PPLOT