Wyścig w Wilkowicach zakończył rowerowy cykl Solid MTB Maraton. W finałowych zawodach wystartowało ok. 340 osób dorosłych i ok. 50 dzieci. Patronat nad imprezą objął starosta Jarosław Wawrzyniak.

W tegoroczny cykl rowerowy wchodziło sześć wyścigów – w Krzywiniu, Śremie, Sławie, Lesznie, Mochach i finał w Wilkowicach. W ostatnich zawodach uczestniczyło ok. 340 dorosłych i ok. 50 dzieci.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans mini (36 km) i mega (60 km). Start i metę zlokalizowano na boisku w Wilkowicach, trasę wyznaczono w lasach należących do Nadleśnictw Włoszakowice i Kościan.

Na dystansie mini najlepszym okazał się Wojciech Polcyn (Colex Racing Team), a na mega - Przemysław Rozwalka (MW Invest Group). Obaj wygrali też klasyfikację generalną cyklu Solid MTB. Wśród kobiet wyścig mini w Wilkowicach wygrała Magdalena Musielak, a wyścig mega – Marta Rozwalka (MW Invest Group). Ta druga triumfowała w końcowej klasyfikacji mega, natomiast w mini zwyciężyła w całym cyklu Marta Gogolewska (Merx Team Wągrowiec).

Patronat nad Solid MTB Maraton Wilkowice objął starota leszczyński jarosław Wawrzyniak, z budżetu powiatu sfinansowano zakup części okolicznościowych medali.

{gallery}2016/artykuly/Wilkowice_Solid_MTB_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}