Logotyp Polski Ład

Powiat leszczyński otrzyma ponad 5,7 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi na odcinku Wijewo do granicy powiatu.

Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości 98 % kosztów kwalifikowanych w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład (PGR).

Przedmiotem projektu jest przebudowa ok. 6,6 km drogi powiatowej nr 4755P, a samo zadanie obejmuje m.in. poszerzenie i wzmocnienie nośności jezdni oraz przebudowę chodnika w Potrzebowie oraz w Wijewie.
Projekt realizowany będzie w formule zaprojektuj - wybuduj.

Szacunkowy koszt inwestycji to 5.900.000 zł, z czego wysokość dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 5.782.000 zł.