Ślubowanie na członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Uroczystość odbyła się 17 lipca br. na obozie MDP w Brennie.

Obozy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Brennie od 14 lat przygotowują strażacką młodzież do służby w szeregach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Rokrocznie zainteresowanie udziałem w obozie wzrasta. W tym roku z terenu powiatu leszczyńskiego w obozie bierze udział 118 osób.
Obóz odbywa się w terminie 11 - 24 lipca, a jego organizacja została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

W niedzielę 17 lipca, na półmetku obozu, odbyło się uroczyste ślubowanie uczestników na członków drużyn.
W uroczystości wziął udział starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz strażackich.

zdjęcia: kpt. Szymon Kurpisz, KM PSP Leszno

Członkowie MDP

Ślubowanie na członków MDP

Starosta leszczyński podczas uroczystego ślubowanie członków MDP