Jubileusz 95. urodzin major Joanny Kiący - Fryczkowskiej

W Lesznie odbyła się uroczystość 95. urodzin major Joanny Kiący - Fryczkowskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, prezes leszczyńskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Życzenia jubilatce złożył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Joanna Kiąca – Fryczkowska to uczestniczka Powstania Warszawskiego, żołnierka Armii Krajowej, od 1977 r. mieszkanka Leszna, z zawodu lekarka. Jej działalność społeczna nie ogranicza się tylko do Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – jest uczestniczką wielu uroczystości państwowych, patriotycznych, wojskowych, kombatanckich, chętnie propaguje wśród młodzieży postawy patriotyczne.  Za swoją działalność została uhonorowana licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

fot. leszno.pl